Hoooked Zpagetti

Pin It
Ponieważ czuję, że moja przygoda z Hoooked Zpagetti dopiero się zaczęła, postanowiłam ułatwić przeglądanie mojego bloga tym z Was, którzy szukają inspiracji i odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące pracy ze Zpagetti i założyłam oddzielną podstronę. Zapraszam do korzystania i komentowania! :)
Dywanik jest zrobiony na szydełku z prawie całego motka Hoooked Zpagetti pozostalego po zrobieniu torby. 

Zrobiłam go, wykorzystując słupki, oczka ścisłe, łańcuszek, czyli najprostsze sploty. W niektórych okrążeniach nawijałam włóczkę kilkukrotnie na jednym słupku, żeby powstały charakterystyczne "dziury". 


...

Torba - czyli "zrób to sam(a)"


Potrzebne będą:

* motek Hooked Zpagetti na "korpus"                      
* resztki Zpagetti innego koloru na wykończenie 
* kawałek tkaniny na poszewkę
* uszy - najlepiej ze starej torby:) - dobra okazja do przejrzenia szafy
* grube szydełko
* nożyczki
* igła i nitkaNa całą torbę zużyłam cały motek Zpagetti melanżowanego. Torbę robiłam na szydełku nr 9. Im grubsze szydełko - tym luźniejsze oczka i efekt większej torby uzyskamy szybciej. Przy luźniejszych oczkach, podbicie jest jeszcze ważniejsze, żeby nic z torby nie wyleciało.
U mnie główna część torby to 20 rzędów słupków po 33 oczka w rzędzie, a jej wymiar to 53 x 38 cm. Na wykończenie zużyłam ok. 1/10 części zielonego motka.Po wykonaniu głównej części torby w kształcie prostokąta, wycinamy odpowiednio duży kawałek tkaniny...


i przyszywamy od spodu, żeby Zpagetti nie zniszczyło się zbyt szybko.

Jeśli macie naparstek, warto go użyć, gdyż przebijanie się przez Zpagetti + tkaninę to dość karkołomne zadanie ;)Ja brzegi i trzy górne rzędy dla odróżnienia wykonałam innym kolorem Zpagetti, dodając 3 rzędy słupków.


Do jednej ściany przyłożyłam jedną parę uszu do torebek i przez pierwszy uchwyt przeciągnęłam "na okrętkę" Zpagetti". To samo zrobiłam z drugiej strony oraz na drugim uchu z obu stron. Pozostałą nitkę przewlekłam do środka robótki.


Brzegi wykończyłam, łapiąc boki złożonej robótki i "nadbudowując" na nich oczka łańcuszkowe.


W uchwytach od starej torby sznurek został wymieniony na kawałek Zpagetti w kolorze, w jakim wykańczałam całą torbę.

A oto efekt mojej pracy:


...


Jeśli i Wy chcielibyście rozpocząć własną przygodę ze Zpagetti, gorąco polecam! A garść cennych informacji na temat Hoooked Zpagetti znajdziecie tutaj.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...